DZIECI PANA ASTRONOMA (2 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI


DZIECI PANA ASTRONOMA
PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Olsztyna.
OLSZTYN: pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Zwiedzamy: Stare Miasto (Wysoka Brama, dziedziniec i wieża Zamku Kapituły Warmińskiej (bilet), ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena). Spacer ulicą Staromiejską wśród zabytkowych kamieniczek, ulicznych sprzedawców i kwaciarni. Następnie czas wolny.
Przejazd do FROMBORKA: zwiedzimy miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (bilet), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum lub Wieża Mikołaja Kopernika (bilet), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet).
W godzinach wieczornych przejazd do miejsca zakwaterowania.
Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd z ośrodka.
Przejazd do MALBORKA. W języku łacińskim nazwa miasta brzmiała: Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, czyli gród Marii- od imienia patronki Zakonu. Historia tego miejsca rozpoczyna się z chwilą, kiedy to część terenu Pomezanii została zdobyta przez książąt pomorskich. Za ich sprawą na prawym, wysokim brzegu Nogatu powstał gród o nazwie Zantyr. Na skutek polityki księcia Sambora, jednego z braci władcy Świętopełka, gród ten podarowano Zakonowi Krzyżackiemu. Już od 1274 roku Krzyżacy zaczęli wznosić tu silnie ufortyfikowany zamek. W ten sposób powstał w XIV i XV wieku Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich- otoczony murami obronnymi z bramami, składający sie z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem.W czasie wycieczki zwiedzimy te arcydzieło gotyckiej sztuki budowlanej (bilet).
Po południu wyjazd w drogę powrotną. Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena:
~ na zapytanie
Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
1 nocleg w pokojach 2-6 osobowych, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad. 
Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie NNW,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze storny organizatora,
bilety wstępu zgodnie z programem, opłaty drogowe i parkingowe.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
~ NOCLEG w LEPSZYM STANDARDZIE (pokoje 2- 3 os. z łazienkami): 15- 25 zł.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH