DZIECI PANA ASTRONOMA

--» OFERTA GRUPOWA » 2 DNI

od 539 zł

 

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 roku. Był astronomem, kanonikiem, prawnikiem, matematykiem, lekarzem i ekonomistą. Jego najważniejszym dziełem jest traktat "O obrotach sfer niebieskich", w którym opisał heliocentryczną wizję wszechświata. Obecnie w miejscu, w którym niegdyś zamieszkiwał we Fromborku, istnieje muzeum. Nieprzypadkowo też wystawiano mu pomniki, bowiem należał do najświatlejszych umysłów swoich czasów.

"DZIECI PANA ASTRONOMA"                   
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI
Poniższy harmonogram jest orientacyjny i może ulec zmianie.


1 DZIEŃ

08:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I WYJAZD AUTOKARU.
PRZEJAZD DO MALBORKA. W języku łacińskim nazwa miasta brzmiała: Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, czyli gród Marii- od imienia patronki Zakonu. Historia tego miejsca rozpoczyna się z chwilą, kiedy to część terenu Pomezanii została zdobyta przez książąt pomorskich. Za ich sprawą na prawym, wysokim brzegu Nogatu powstał gród o nazwie Zantyr. Na skutek polityki księcia Sambora, jednego z braci władcy Świętopełka, gród ten podarowano Zakonowi Krzyżackiemu. Już od 1274 roku Krzyżacy zaczęli wznosić tu silnie ufortyfikowany zamek. W ten sposób powstał w XIV i XV wieku Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich- otoczony murami obronnymi z bramami, składający sie z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem.W czasie wycieczki zwiedzimy te arcydzieło gotyckiej sztuki budowlanej (-»/ punkt edukacyjny/ bilet).
18:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
18:30 -- OBIADOKOLACJA, NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE GRUPY I WYJAZD AUTOKARU DO FROMBORKA.
Zwiedzimy miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (-» punkt edukacyjny/ bilet), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum Mikołaja Kopernika (-» punkt edukacyjny/ bilet), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet).
14:00 -- PRZYJAZD DO OLSZTYNA.
Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Zwiedzamy z pilotem: Stare Miasto (Wysoka Brama, dziedziniec Zamku Kapituły Warmińskiej, ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena). Spacer ulicą Staromiejską wśród zabytkowych kamieniczek, ulicznych sprzedawców i kwaciarni. Zobaczymy też potężną bryłę bazyliki konkatedralnej p.w. św. Jakuba (-» punkt edukacyjny). To cenny, gotycki zabytek. Jego budowę rozpoczęto w 1315 roku, a kontynuowano w XIV i XV wieku. Nad prezbiterium podziwiamy zabytkowy krucyfiks, gotyckie sklepienia i barokowe figury.
14:00 -- KRÓTKI CZAS WOLNY NA DROBNE ZAKUPY,
15:00 -- ODJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- WIECZOREM ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (GODZINĘ PODA PILOT).

Świadczenia:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- osobowych)
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV.
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad
* Usługa przewodnicka (1 dzień).
* Opiekun grupy (istnieje możliwość że dołączy po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: Zamek w Malborku, Muzeum Kopernika, Planetarium.
+ zwiedzanie fakultatywne- za dodatkową opłatą.

UWAGI:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546
© 2023

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH