ŚWIATŁA MIASTA (2 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI


WARSZAWA- ŻELAZOWA WOLA
PROGRAM WYCIECZKI

Warszawa jest miejscem szczególnym dla każdego Polaka – przede wszystkim dlatego, że to stolica naszego kraju! Ale z miastem tym wiążę się również pamięć o wielu wydarzeniach, bardzo istotnych dla naszej ojczyzny. Nie ma się więc co dziwić, że wiele osób ze wzruszaniem myśli o ulicach i zaułkach tej metropolii. W pierwszych stuleciach istnienia Polski rolę stolicy pełniły najpierw Gniezno, a potem Kraków. Stolica w owej epoce to była po prostu siedziba monarchy – i też król mógł zmienić miasto, w którym mieszkał. Do Warszawy przeniósł się Zygmunt III Waza. Był to władca Polski, będący również dziedzicem królestwa Szwecji – starał się on odzyskać koronę swoich przodków, którą mu odebrano. By być bliżej Szwecji, król zdecydował się zamieszkać w Warszawie – od tego czasu owo miasto stało się naszą stolicą. Aż dziw, że zaledwie kilkadziesiąt lat wcześniej Warszawa nie była w ogóle częścią Królestwa Polskiego! Należała do książąt mazowieckich, którzy wymarli w XVI wieku i dopiero później przyłączono ją do naszego państwa.

1 DZIEŃ
Wyjazd spod szkoły w godzinach porannych.
Przed południem przyjazd do stolicy. Rozpoczęcie zwiedzania:
* OGRÓD ZOOLOGICZNY: W porównaniu do innych, dużych ośrodków europejskich, zoo w Warszawie powstało stosunkowo późno. Dziś jednak Ogród Zoologiczny w Warszawie należy do grona najlepszych tego typu placówek w kraju i wchodzi w skład Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. W 2014 r. w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym przebywało na stałe 4200 zwierząt, które reprezentowały 553 gatunki. Obecnie największą popularnością wśród osób odwiedzających zoo cieszą się: słoniarnia (jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie), insektarium, hipoptarium (gdzie można obserwować zachowanie hipopotamów pod wodą) oraz żyrafiarnia (bilet).
* WARSZAWA: – 60 lat temu warszawskie STARE MIASTO zostało podniesione z gruzów. Pieczołowicie odbudowana z dbałością o szczegóły, które dało się dostrzec na przedwojennych zdjęciach i obrazach, stolica naszego kraju znowu zaczęła błyszczeć. Co warto zobaczyć na Starym Mieście w Warszawie i jakie zakątki koniecznie trzeba odwiedzić? Oto nasze propozycje: Plac Zamkowy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumna Zygmunta, ulica Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, staromiejskie mury.
* TRAKT KRÓLEWSKI: przejazd autokarem i panorama najważniejszych obiektów takich jak Pałac Prezydencki, Uniwersytet, Kościół Św. Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Kopernika, Hotel Bristol, ulica Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży.
* ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE: zespół pałacowo- parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami klasycystycznymi, założony w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Całe założenie było zrealizowane przez architektów królewskich: Dominika Merliniego, Jana Chrystiana Kamsetzera i Jana Chrystiana Szucha. W trakcie spaceru obejrzymy: pomnik Chopina, Starą Pomarańczarnię, Pałac Łazienkowski i Teatr na Wodzie oraz inne obiekty znajdujące się na terenie parku.
Następnie czas wolny na zakup pamiątek.
Obiad. Przejazd do miejsca zakwaterowania.

2 DZIEŃ
Śniadanie.
Wykwaterowanie i przejazd do Warszawy.
Kontynuacja zwiedzania:
* Centrum Nauki KOPERNIK to największe centrum nauki w Polsce i jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie. Misją centrum jest wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzanie ich do myślenia i rozbudzanie w nich ciekawości wobec otaczającego świata. Wszystkie eksponaty i urządzenia znajdujące się w Centrum Nauki Kopernik zgrupowane są w sześciu tematycznych galeriach: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, BZZZ! i Re: Generacja. Oprócz tego w centrum funkcjonuje także Teatr Robotyczny, Planetarium i Park Odkrywców. W galerii Świat Ruchu prezentowane są różnorodne zagadnienia związane z ruchem w fizyce. W specjalnych symulatorach można się dowiedzieć, jak wygląda trzęsienie ziemi, jak powstaje tornado, jak rozchodzi się światło i fale dźwiękowe albo też jakie wrażenia towarzyszą człowiekowi chodzącemu po powierzchni księżyca. W galerii Człowiek i Środowisko można poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także zrozumieć otaczające nas na co dzień zjawiska, takie jak np. występowanie prądu w gniazdku elektrycznym. Również tutaj znajduje się symulator jazdy po alkoholu, który doskonale pokazuje, jak tragiczne w skutkach może być picie, a potem siadanie za kółkiem. Galeria Strefa Światła pozwala zrozumieć szereg skomplikowanych zjawisk związanych ze światłem w rozumieniu naukowym. Tutaj można m.in. przekonać się, w jaki sposób można oszukać swój zmysł wzroku. Galeria Korzenie Cywilizacji to z jednej strony podróż przez najbardziej spektakularne osiągnięcia myśli ludzkiej, z drugiej natomiast podróż w przyszłość, do wydarzeń i odkryć czekających na nas prawdopodobnie w najbliższym czasie. Galeria Re: Generacja została stworzona z myślą o ludziach młodych, a można tam poznać przede wszystkim tajniki ludzkiej psychiki. Natomiast galeria BZZZ! to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, które ma im pomóc w odkrywaniu otaczającego ich świata. (bilet).
* OGRÓD NA DACHU: zaprojektowany przez architekta krajobrazu Irenę Bajerską ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie został otwarty w 2002 r. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha. Roślinność zajmuje w nim 5111 m2. Ogród składa się z dwóch części: górnej i dolnej, połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Bezpośrednio przy budynku znajdują się krzewy okrywowe (m.in. tawulec pogięty "Crispa"),  oraz pnącza. Największymi ozdobami otwartej przestrzeni dolnego ogrodu są, połączone strumieniem, sztuczny kamień z kaskadą i zarybiony staw, nad którym zamieszkały kaczki. Posadzono tu drzewa, krzewy i byliny ozdobne we wszystkich porach roku. Dolny ogród zdobią także granitowe rzeźby Ryszarda Stryjeckiego. Cykl "Szkic sytuacyjny" nawiązuje do motywów kosmologicznych. W górnym ogrodzie na 15-25 warstwie podłoża rosną  byliny, krzewy iglaste, liściaste , małe drzewka i  pnącza. Podzielony jest na kilka części, różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem.
* ŻELAZOWA WOLA: malowniczy, obrośnięty dzikim winem dworek w Żelazowej Woli, w którym urodził się Fryderyk Chopin, przyciąga melomanów z całego świata. Turyści przybywają tu, aby zwiedzić muzeum biograficzne genialnego kompozytora i wysłuchać koncertu w pięknym, starym parku otaczającym dworek. Żelazowa Wola to niewielka wieś nad rzeczką Utratą w województwie mazowieckim. Fryderyk Chopin przyszedł na świat w 1810 roku w lewym skrzydle dawnej oficyny dworskiej. Ten skromny budynek stał się z czasem symbolem polskości i najsłynniejszym miejscem kultu polskiego kompozytora. Obecnie mieści się w nim muzeum z portretami, pamiątkami i meblami z epoki. Atmosfera XIX-wiecznego dworku szlacheckiego przenosi nas w czasy wielkiego kompozytora. Wokół dworku roztacza się piękny park z licznymi stawami, oranżerią oraz drzewami i krzewami z całego świata (bilet płatny dodatkowo 20 zł.).

+ PROGRAM DO WYBORU
(ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONY CZAS POBYTU MOŻNA WYBRAĆ JEDNĄ ATRAKCJĘ):

Planetarium 2D: + 15 zł.,
Stadion Narodowy: +16 zł.,
Zamek Królewski: + 20 zł.
Pałac w Wilanowie: +19 zł.,
Muzeum Powstania: + 23 zł.,

Taras widokowy i winda PKiN: +14 zł,
Zwiedzanie Telewizji: + 20 zł.
,
Powązki „Kamienie na szaniec” i Umshlagplatz: + 8 zł.,
Czekoladowe warsztaty: 38 zł.,

Muzeum Ziemi: 9 zł.,
Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach: 25 zł.,
Muzeum Neonów: 13 zł.,


W godzinach popołudniowych zakończenie zwiedzania.
Obiad i wyjazd w drogę powrotną.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena:
~ na zapytanie
Oferujemy także atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
ubezpieczenie NNW,
1 nocleg w pokojach 2- 6 osobowych,
wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej.
Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze storny organizatora,
bilety wstępu zgodnie z programem, opłaty drogowe i parkingowe.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
~ NOCLEG w HOTELU (pokoje 2- 3 os. z łazienkami): 15- 25 zł.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH