ŚWIATŁA MIASTA

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI


Warszawa jest miejscem szczególnym dla każdego Polaka – przede wszystkim dlatego, że to stolica naszego kraju! Ale z miastem tym wiążę się również pamięć o wielu wydarzeniach, bardzo istotnych dla naszej ojczyzny. W pierwszych stuleciach istnienia Polski rolę stolicy pełniły najpierw Gniezno, a potem Kraków. Zgodnie ze statutem miasta barwami Warszawy są kolory żółty i czerwony, a dzisiejsza stolica- podobnie jak jej barwy jest wesoła, ekspresywna, energiczna i nigdy nie zasypiająca.

WARSZAWA- ŚWIATŁA MIASTA
PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ
08:00 -- ZBIÓRKA I ODJAZD AUTOKARU. PRZYJAZD DO WARSZAWY.
60 lat temu warszawskie STARE MIASTO zostało podniesione z gruzów. Pieczołowicie odbudowana z dbałością o szczegóły, które dało się dostrzec na przedwojennych zdjęciach i obrazach, stolica naszego kraju znowu zaczęła błyszczeć. Co warto zobaczyć na Starym Mieście w Warszawie i jakie zakątki koniecznie trzeba odwiedzić? Oto nasze propozycje: Plac Zamkowy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumna Zygmunta, ulica Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, staromiejskie mury.
Dalsza trasa zwiedzania biegnie przez Nowe Miasto do Pomnika Powstania Warszawskiego gdzie zobaczymy Pałac Krasińskich, nowoczesny szklany budynek Sądu Najwyższego i 67 "Kolumn Prawdy". Zobaczymy także dawną DZIELNICĘ ZYDOWSKĄ a w niej Pomnik granic getta, budynek Muzeum Polin, Pomnik Bohaterów Getta i UMSCHLAGPLATZ z którego wyruszały transporty do Treblinki i Oświęcimia.
TRAKT KRÓLEWSKI: przejazd autokarem i panorama najważniejszych obiektów takich jak Pałac Prezydencki, Uniwersytet, Kościół Św. Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Kopernika, Hotel Bristol, ulica Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży.
Na koniec odwiedzimy ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE: zespół pałacowo- parkowy z licznymi zabytkami klasycystycznymi, założony w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie spaceru obejrzymy: pomnik Fryderyka Chopina, Starą Pomarańczarnię, Pałac Łazienkowski i Teatr na Wodzie oraz inne obiekty znajdujące się na terenie parku.
11:00 -- ZWIEDZANIE WG WŁASNEGO WYBORU:
- WARIANT 1. ZAMEK KRÓLEWSKI to dawna siedziba władców Polski. Zwiedzamy Królewskie apartamenty, Salę Tronową oraz Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja. Zobaczymy oryginalne obrazy Rembrandta oraz płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, które zostały wykorzystane podczas odbudowy zniszczonej po wojnie Warszawy.
-- WARIANT 2. MUZEUM ŻYDÓW POLSKICH "POLIN": tysiąc lat historii opowiedziane w symbolicznym miejscu – na terenie przedwojennej dzielnicy zamieszkałej głównie przez Żydów, a w czasie wojny przekształconej przez Niemców w getto. Muzeum przywraca pamięć o ich bogatej kulturze i dziedzictwie
18:00 -- OBIADOKOLACJA.
19:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCA NOCLEGU.
ZAKWATEROWANIE W POKOJACH 2- 6- OSOBOWYCH. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W LEPSZYCH POKOJACH 2- 3- OSOBOWYCH Z ŁAZIENKAMI I TV [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I PRZEJAZD DO WARSZAWY. KONTYNUACJA ZWIEDZANIA.
Wizyta w Centrum Nauki KOPERNIK (bilet). To największe centrum nauki w Polsce i jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie. Misją centrum jest wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzanie ich do myślenia i rozbudzanie w nich ciekawości wobec otaczającego świata. Wszystkie eksponaty i urządzenia zgrupowane są w sześciu tematycznych galeriach: Świat Ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, BZZZ! i Re: Generacja. Oprócz tego w centrum funkcjonuje także Teatr Robotyczny, Planetarium i Park Odkrywców.
Regulamin zwiedzania CNK & 8: "Zwiedzanie ma charakter indywidualny, Centrum nie zapewnia przewodników. Na terenie Centrum nie mogą pracować przewodnicy zewnętrzni. Dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia, muszą przebywać na terenie Centrum pod opieką osoby dorosłej".
OGRÓD NA DACHU Biblioteki Uniwersyteckiej jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Jego dwie części: górna i dolna sa połączone strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można tu podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin uszeregowane w kilku częściach, różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem.
13:00 -- DALSZY CIĄG ZWIEDZANIA WG PONIŻSZYCH WARIANTÓW:
- WARIANT 1. OGRÓD ZOOLOGICZNY (bilet): należy on do grona najlepszych tego typu placówek w kraju. Mieszka w nim na stałe 4200 zwierząt, które reprezentują 553 gatunki. Obecnie największą popularnością wśród osób odwiedzających zoo cieszą się: słoniarnia (jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie), insektarium, hipoptarium (gdzie można obserwować zachowanie hipopotamów pod wodą) oraz żyrafiarnia (bilet).
-- WARIANT 2: STADION NARODOWY (bilet): zwiedzanie Trasy Piłkarza obejmującej: drogę piłkarza na stadion, Strefę Zawodniczą, zakamarki piłkarskiej szatni, wejście na płytę boiska, piłkarską Salę Konferencyjną.
--- WARIANT 3: MUZEUM ŚWIAT ILUZJI (bilet): poznajmy niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów. Muzeum to interaktywna, edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń dla każdego z kolorowymi instalacjami świetlnymi i lustrami tworzącymi iluzje optyczne.
---- WARIANT 4: TARAS WIDOKOWY 30 PIĘTRO PKiN (bilet)niezapomniany widok na stolicę. Z wysokości 114 m obejrzymy panoramę całego miasta. Wjazd windą na Taras zajmuje zaledwie 19 sekund.
15:00 -- CZAS WOLNY NA ZAKUP PAMIĄTEK. OBIAD I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH (DOKŁADNĄ GODZINĘ PODA PILOT).

Świadczenia:
* 1 nocleg w pokojach 2- 6- osobowych.
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnicka (1 dzień).
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu wg wybranego programu.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546


ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH