MAZURY- CUD NATURY

--» OFERTA GRUPOWA » 2 DNI

od 489 zł


Wielkie Jeziora Mazurskie to jedyny kandydat Polski w międzynarodowym konkursie na 7 Nowych Cudow Natury, który dostał się do finału, a następnie do grona 14. najpiękniejszych miejsc na świecie! Kraina Wielkich Jezior uzyskala oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy. Znaleźliśmy sie na liscie pierwszych 14 miejsc, które uzyskały największe uznanie wśród głosujących. Pokonaliśmy wszystkich finalistów z Europy i prześcignęliśmy rozpoznawalne ikony światowej przyrody jak Malediwy, Wielki Kanion Kolorado, Galapagos, Wodospad Salto Angel w Wenezueli, Skałę Uluru w Australii czy Wezuwiusz.


"MAZURY CUD NATURY"                  
PRZYKŁADOWY PROGRAM

Poniższy harmonogram jest orientacyjny i może ulec zmianie.

1 DZIEŃ
-- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI W GODZINACH PORANNYCH.
-- WIZYTA W MRĄGOWIE. Spacer z pilotem po miasteczku. Zobaczymy historyczną zabudowę: ratusz, strażnicę bośniacką, molo na jeziorze Czos, a malowniczą promenadą wzdłuż brzegu dotrzemy do Amfiteatru w którym odbywają się liczne imprezy- m.in. słynny Piknik Country.
-- PRZYJAZD DO ŚWIĘTEJ LIPKI. Początki kultu Matki Boskiej sięgają tu XIV w. Według ustnie przekazywanej informacji więziony w lochach kętrzyńskiego kościoła skazaniec dzięki interwencji Matki Bożej wyrzeźbił w drewnie Jej figurkę z Dzieciątkiem. Po wykonaniu rzeźby został uwolniony, a figurkę zawiesił na lipie przy drodze. Rzeźba Matki Bożej z Dzieciątkiem zasłynęła cudami. Z czasem wokół lipy wybudowano kaplicę, która urosła do rozmiarów dzisiejszego sanktuarium. Zwiedzimy Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z XVII w. i krużganki oraz wysłuchamy koncertu organowego.
-- NASTĘPNIE WIZYTA W WILCZYM SZAŃCU W GIERŁOŻY. W sercu Mazur znajdują się ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zwiedzimy ruiny zamaskowanego w lesie miasteczka "Wolfschanze", znajdujące się tam schrony, baraki, elektrownię, dworzec kolejowy, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe (bilet).
-- ZWIEDZANIE RESZLA: miasta gotyku. Dziś jest ono członkiem stowarzyszenia miast europejskich Ciitaslow, którego celem jest promowanie i rozpowszechnianie kultury dobrego życia. Zwiedzimy tu zamek zbudowany w latach 1350- 1401 w którym rezydowali biskupi warmińscy (bilet). Zamek zaprojektowano na planie kwadratu, z dziedzińcem wewnętrznym i krużgankami. To masywna budowla ze strzelistą neogotycką wieżyczką, okrągłą basztą i bramą prowadzącą na dziedziniec.
+ OPCJONALNIE: WESTERN CITY. Zwiedzanie miasteczka z Dzikiego Zachodu: zobaczymy ratusz, Mexico bar, Saloon, cmentarz, zwierzyniec, zabytkową lokomotywę, sklep z pamiątkami, biuro szeryfa [+ bilet]. Pokazy artystyczne z udziałem profesjonalnych kowbojów, pokazy iluzji oraz atrakcje multimedialne.
-- W GODZINACH WIECZORNYCH OBIADOKOLACJA.
-- ZAKWATEROWANIE W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM. NOCLEG.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE W GODZINACH PORANNYCH.
-- WYKWATEROWANIE GRUPY I WYJAZD Z OŚRODKA.
-- WIZYTA W GIŻYCKU zwanym stolicą polskiego żeglarstwa. Jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jego historia rozpoczyna się w XVI wieku, gdy książę pruski Albrecht Hohenzollern nadał mu prawa miejskie. Zobaczymy tu port nad Jez. Niegocin, jedyny w Polsce most obrotowy na Kanale Łuczańskim zbudowany w 1889 r. Most zbudowano w celu zapewnienia dogodnego połączenia miasta z Twierdzą Boyen. Ówcześni inżynierowie skonstruowali ruchome przęsło o oryginalnym obracania w bok, a nie do góry jak to się odbywało w tradycyjnych tego rodzaju konstrukcjach. Tuż obok znajduje się budowla dawnego zamku krzyżackiego. Obronny zamek w stylu gotyckim jest najstarszym zabytkiem miasta. Obecnie odbudowany i odrestaurowany mieści luksusowy hotel- którego sylwetkę obejrzymy znad brzegu Kanału Łuczańskiego. Kolejną atrakcją będzie wizyta w WIEŻY CIŚNIEŃ (bilet). Na jej szczycie znajduje się taras widokowy oraz małe muzeum” gdzie podziwiać można dokumenty, zdjęcia oraz drobne przedmioty obrazujące codzienne życie okolicznych mieszkańców na przestrzeni minionych lat.
-- NASTĘPNIE SPŁYW ŁODZIAMI przez REZERWAT KRUTYNI (bilet). Rrzeka na tym odcinku ujawnia wiele osobliwości ze świata roślin i zwierząt. Krutynia jest uznawana za jeden z najpiękniejszych zakątków Europy. Jej uroki docenia każdy, kto chociaż raz pływał po tej rzece. Ma też swoje trwałe miejsce w literaturze dzięki Melchiorowi Wańkowiczowi i jego słynnemu reportażowi "Na tropach Smętka". Krutynia - obok Wielkich Jezior Mazurskich- to najbardziej rozpoznawalny skarb Mazur. Rezerwat Przyrody Krutynia Dolna powstał w 1989 roku dla ochrony fragmentu naturalnego krajobrazu polodowcowego
LUB ZAMIENNIE: godzinny REJS STATKEM po Jeziorze Nidzkim. Jest ono piękne i dzikie: wzdłuż 68 kilometrów brzegu jeziora leży tylko 1 miasteczko i 2 większe wsie. Ze wszystkich stron jest ono otoczone lasami Puszczy Piskiej, jego średnia głębokość wynosi 6 m., a maksymalna 28 m.
-- WIZYTA W RUCIANEM- NIDZIE leży w sercu Puszczy Piskiej, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na styku jezior Guzianka Wielka i Nidzkie. To jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Mazurach. W programie spacer po porcie i czas wolny na kiermaszu regionalnych pamiątek.
-- PRZEJAZD DO KADZIDŁOWA, gdzie zobaczymy Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego. Patron był znanym przyrodnikiem badającym obszar Syberii. Dlatego też w parku można zobaczyć kilka gatunków zwierząt z Dalekiego Wschodu. Większość stanowią jednak okazy polskie. Czas zwiedzania parku wynosi około 1,5 godziny, a przewodnik przybliży nam zwyczaje poszczególnych gatunków. Duża część zwierząt reaguje pozytywnie na ludzi, można wchodzić na ich wybiegi, uczestniczyć w karmieniu, a nawet pogłaskać je. Wiele z nich należy już niestety do gatunków zagrożonych wyginięciem, jak wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek czy kurak leśny. Można tu spotkać również żubry, jelenie, koniki polskie, łosie oraz bardziej egzotyczne zwierzęta. Odwiedzające park dzieci mogą więc na własne oczy zobaczyć, jak ważna jest ochrona dzikiej przyrody (bilet). Zamiennie możemy zwiedzić POPIELNO- Stację Badawczą PAN, która prowadzi program wolnej hodowli konika polskiego, unikatową hodowlę bobrów i hodowlę zachowawczą bydła rasy polskiej czerwonej. Placówka położona jest w centrum Puszczy Piskiej, na półwyspie otoczonym czterema jeziorami - Bełdany, Mikołajskim, Śniardwami i Wartołtami. Eksponaty prezentujące 50-letni dorobek stacji zgromadzone zostały w muzeum, mieszczącym się w zabytkowym XVIII spichlerzu. Znajduje się tutaj, jedyna tego typu w Polsce, kolekcja zrzutów poroża jeleni. Przy stacji działa Ośrodek Edukacji Ekologicznej (bilet).
+ OPCJONALNIE: GALINDIA [+ dopłata za bilet]- zwiedzanie Grodu Galindów. Osada nawiązuje do historycznego plemienia, które zamieszkiwało bagniste tereny broniąc się przed napadami innych plemion. Trasa zwiedzania obejmuje lauks Galindów, Święty Gaj, polanę obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i pieczarę wiedźm.
-- PO ZAKOŃCZONEJ WIZYCIE WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- OBIAD W TRASIE.
-- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.

Świadczenia
:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- osobowych)
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- osobowe z łazienkami i TV.
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnicka (1 dzień).
* Opieka pilota (możliwość dołączenia po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: Wilczy Szaniec, Zamek w Reszlu, spływ łodziami lub rejs statkiem, Park Dzikich Zwierząt lub Stacja Badawcza PAN, Wieża Ciśnień w Giżycku.
+ Zwiedzanie opcjonalne [...] za dodatkową opłatą.

UWAGI:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546
© 2023

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH